چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
گالری تصاویر
پیوندها  چاپ        ارسال به دوست

حضور سفیر محترم کشورمان در مراسم جمع اوری و اهدای هزینه تحصیلی به دانش آموزان مسلمان کم بضاعت

بنیاد زنان مسلمان خانه دار تایلند که هر ساله مراسمی خیریه برای جمع اوری کمک های مردمی برای تحت پوشش قراردادن دانش آموزان مسلمان برگزار می نماید امسال نیز طبق روال سالانه این مراسم را روز 5 می 2018 در سالن اجتماعات مرکز اسلامی تایلند با حضور خیرین برگزار نمود در این مراسم سفیر محترم کشورمان جناب اقای محسن محمدی , سفیر نیجریه در تایلند , امام جماعت مرکز اسلامی تایلند , رئیس مرکز اسلامی تایلند , رئیس پلیس بانکوک و برخی از خیرین معروف و نمایندگانی از دیگر کشورها حضور داشتند .

این مراسم در ساعت 10 با قرائتی ایاتی چند از کلام الله مجید اغاز گردید سپس خانم دارا مسئول بنیاد زنان خانه دار تایلند گزارشی در مورد فعالیت های این بنیاد در سال اخیر و همچنین هدف از مراسم خیریه برگزارشده ارائه داد , در ادامه برنامه سفیر محترم کشورمان برای سخنرانی دعوت شدند ایشان در ابتدا از تمامی عوامل برگزاری این مراسم خیریه تقدیر و تشکر نموده و با اشاره به سیاست های اخیر امریکا واسرائیل بر علیه کشورهای اسلامی و مسلمان به اهمیت اتحاد بین مسلمانان تاکید نمودند و از همه برادارن و خواهران حاضر در جلسه خواستند تا برای بهبود وضعیت دنیای اسلام دعا نمایند .در ادامه جناب اقای محمد رضا زینلی رایزن فرهنگی در سخنان خود از دست اندرکاران این امر خیر تشکر نموده و در مورد اهمیت کمک رسانی در اسلام و همچنین ایجاد فرصت تحصیلی برای داشتن و ساختن نسلی اگاه و باسواد تاکید کردند .در ادامه برنامه نیز سفر نیجریه , رئیس پلیس تایلند و برخی دیگر از مهمانان برای حضار سخنرانی نموده و در ادامه کمک های جمع اوری شده توسط خیرین به دانش آموزان حاضر در جلسه اهدا شد .

این مراسم در ساعت 13 با اقامه نماز ظهر و عصر و صرف نهار پایان یافت .

 

بنیاد زنان خانه دار مسلمان تایلند در سال 1995 توسط گروهی از زنان مسلمان تایلند و همکاران تایی آنها با مسئولیت هاجه دارا کتیا عاری  تشکیل شد و اهداف زیر را دنبال می کند.

1-تهیه نمودن امکانات آموزشی برای یتیمان و کودکان فقیری که در جامعه مسلمان تایلند هستندو توان مالی لازم را برای تحصیل ندارند.

2-فراهم نمودن وام برای زنان بیوه و همچنین فراهم نمودن کار در جهت توسعه زندگیشان و تامین خود و فرزندانشان

3-حمایت از فعالیت های خیر خواهانه و تقویت فرهنگی و مطالعاتی میان مسلمانان

4کمک و یاری به قربانیان خشونت در جامعه و کمک به قربانیان حوادث مختلف و به کسانی که درصوانح طبیعی دچار مشکلات جعمی می شوند.

5-همکاری با دیگرNGO  ها و آژانس های دولتی برای ارتقای سطح رفاه زنان و کودکان در جامعه

6-اعزام معلم جهت ارائه آموزش‌ در رشته‌های روخوانی و حفظ قرآن كريم در 70 مسجد شهر بانكوك و حومه آن

7حمايت از خانواده‌ها جهت كسب درآمد کافی، حمايت و بیمه خانواده‌ها

8-همكاری با دیگر انجمن‌های غيردولتی جهت حمايت از كودكان و زنان بی‌سرپرست

در زمان حال این بنیاد حمایت مالی و تحصیلاتی از 120 کودک را عهده دار است که این کودکان از دوره ابتدایی تا دوره پیش دانشگاهی را شامل می شوند. همچنین این بنیاد هم اکنون برای بیش از 70 معلم قرآن در بیش از 70 مسجد کمک مالی و وام تهیه نموده است.

افزودنی است هر ساله در ابتدای بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی در کشور تایلند، بنیاد زنان مسلمان خانه دار تایلند مراسمی را برای اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان نیازمند و تقدیر از اساتید آموزش علوم قرآنی و دینی مساجد تحت پوشش این بنیاد را با حضور مدیران عالیرتبه و خیرین این کشور را محل سالن اجتماعات مرکز اسلامی تایلند برگزار می نماید.

این بیناد از طرف افراد خیر خواه و سفارت خانه ها (اسلامی ) و آزانس های دولتی نیاز های مالی خود را فراهم می کند هرساله در زمان تاسیس این بنیاد ، این بنیاد با پذیرایی شامی که با هدف خیر خواهانه انجام می شود کمک های مالی از افراد و مؤسسات خیر می گیرد.


١٣:٤٣ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٧٠١٢    /    تعداد نمایش : ٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران